Інформатика

Вправи для очей. Як зняти втому


1. «Метелик». Часто-часто поплескайте віями, тобто моргніть. Виявляється, перед монітором очі лінуються і перестають моргати, а це шкодить нашому зору.
2. «Вгору-вниз». Голову тримайте прямо, не закидайте. Дивіться прямо перед собою. Повільно підніміть погляд на стелю, затримайте на пару секунд, потім також повільно опустіть його на підлогу і теж затримайте. Голова під час виконання вправи залишається нерухомою
.3. «Маятник». Голову тримайте прямо, дивіться перед собою. Подивіться вліво, потім повільно переведіть погляд вправо. Голова нерухома, працюйте тільки очима. Під час виконання вправи стежте за станом м'язів очних яблук, не перенапружуйте їх!
4. «Вісімка». Голову тримайте прямо, дивіться перед собою. Подумки уявіть собі горизонтальну вісімку (або знак нескінченності) максимального розміру в межах вашого обличчя і плавно опишіть її очима. Повторіть вправу кілька разів в одну сторону, потім в іншу. Після цього часто-часто поморгайте.
5. «Циферблат». Уявіть перед собою великий циферблат золотого кольору (вчені вважають, що саме цей колір сприяє відновленню зору). Виконуйте кругові рухи очними яблуками, залишаючи при цьому голову нерухомої.

6. 
«Олівець». 
Візьміть олівець в праву руку і витягніть її, піднявши олівець на рівні очей. Дивіться на кінчик олівця і повільно відводите руку вправо, потім вліво, проводжаючи пишучий предмет очима, але не рухаючи головою.7. «Прекрасне далеке». Підійдіть до вікна і подивіться вдалину, потім на кінчик носа - це тренує очну м'яз.Повторіть вправу кілька разів.8. «З широко закритими очима». Закрийте очі і спробуйте описати ними уявний коло, потім горизонтальну вісімку, потім хрестик.9. «Жмурки». Кілька разів сильно примружтеся, потім просто закрийте очі і посидьте 20-30 секунд.10. «Масаж». На наших вухах знаходиться величезна кількість точок, через які можна впливати на той чи інший орган. Так, стимулюючи мочку, ви опосередковано впливаєте на зір.
Найнебезпечніші комп'ютерні віруси на зорі ери персональних комп'ютерів у 80-х роках не завдавали такої величезної шкоди, як їх більш пізні побратими. Це пов'язано з тим, що Інтернет ще не існував і зараження комп'ютерів відбувалося через дискети, що істотно обмежувало поширення перших комп'ютерних вірусів. Саме тому, навіть самі небезпечні з перших комп'ютерних вірусів заражали сотні, рідко тисячі комп'ютерів, а більш пізні, з розвитком Інтернету і електронної пошти - сотні тисяч і мільйони машин.
 1. Brain
Цей вірус майже безпечний, але першим викликав цілу епідемію. Був запущений братами Амджата і Базіта Алві в 1986 році. В одному тільки США вірус заразив понад 18 тисяч комп'ютерів.
 2. Jerusalem
З'явиться 13 травня 1988 року. Вірус знищував заражені файли при їх запуску. Був створений в Ізраїлі аспірантом Корнельського університету Робертом Морісом. Заразив більше 6 тисяч комп'ютерів Близького Сходу, США, Європи і завдав шкоди понад 10 млн. доларів. Це перший вірус для MS-DOS і його особливістю було видалити всі файли при настанні п'ятниці 13 числа.
 3. Хробак Морріса
Активність цього вірусу була зафіксована в листопаді 1988 року. Він вражав комп'ютери і хаотично розмножувався. Через нього локальні мережі падали цілком. Збій тривав недовго, але збитки оцінили в 96 млн. доларів.
 4. Michelangelo (March6)
Від цього вірусу постраждало близько 10 000 комп'ютерів. Сидячи в завантажувальному секторі він чекав 6 березня, щоб стерти всі дані. 
 5. Чорнобиль (CIH, Win95.CIH)
За один тиждень цей вірус заразив тисячі комп'ютерів. Один з найбільш знаменитих вірусів світу. Створений у 1998 році тайванським студентом на ім'я Чен Інь Хао і названий на його ініціалами. Через Інтернет, електронну пошту і диски вірус потрапляв в комп'ютер, ховався всередині програм, а 26 квітня стирав всі дані з жорсткого диска і завдавав шкоди апаратній частини комп'ютера. Епідемія припала на квітень 1999 року. З ладу вийшло понад 300 тисяч комп'ютерів. Причому протягом кількох наступних років 26 квітня вірус продовжував свою чорну справу.
 6. Melissa
Пришестя вірусу відбулося 26 березня 1999 року в США. Після зараження вірус шукав адресну книгу програми "MS Outlook", а потім відправляв перших 50 контактам з адресної книги свої копії. Користувач навіть не підозрював про це. Через це Microsoft, Intel та іншим великим компаніям довелося відключити корпоративні сервіси електронної пошти. Збиток від вірусу склав десятки мільйонів доларів.
7. I Love You (Лист щастя) 
З'явився в травні 2000 року і вважається самим шкідливим за всю історію існування Інтернету. Був створений на Філіппінах і навіть зумів заразити Пентагон. Поширювався по електронній пошті. Користувачам приходив лист із темою: "Я тебе люблю". У листі було вкладення, де сидів черв'як, який краде паролі з комп'ютера. Механізм розповсюдження I Love You був аналогічний механізму поширення "Мелісси". Цей вірус завдав шкоди в розмірі близько 5,5 мільярдів доларів.
Найнебезпечніші комп'ютерні віруси


Немає коментарів:

Дописати коментар